vash
10 بهمن 1401 - 16:10

طرح‌های اقتصادی نو درآمدزا نیاز کهگیلویه و بویراحمد/ حمایت از پرورش دهندگان حلزون

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دنبال شناسایی و اجرای طرح های اقتصادی نو درآمدزا در استان هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سید احسان عسکری در نشست کارگروه اقتصاد دانش‌بنیان گفت: هر کدام از دانشگاه‌های استان پنج ماموریت محوری در حوزه دانش‌بنیان‌ها تعریف کنند و آن را اجرایی و سپس به سمت عملیاتی کردن سوق دهند که تاکنون دانشگاه پیام نور چنین برنامه‌ای تدارک دیده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به دلیل اهمیت موضوع مجددا این جلسه ظرف روزهای آینده با حضور همه دانشگاه‌ها برگزار می شود.

 وی به اجرای طرح های اقتصادی نو از جمله مزارع پرورش میلورم(کرم میله‌ای) در استان اشاره کرد و گفت: پرورش این کرم برای مصرف طیور و آبزیان رهاورد خوبی برای استان دارد که با مشارکت فنی و حرفه‌ای تاکنون کلاس‌های آموزشی خوبی در این زمینه برگزار شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با بیان اینکه کار در حوزه پرورش میلورم به خوبی به پیش می‌رود، گفت: بخش قابل توجهی از اعتبارات ماده ۱۶ به این سمت هدایت می‌شود چرا که این طرح فوق‌العاده خوب و اثرگذار است.

عسکری یادآور شد: چنین برنامه‌ای برای پرورش حلزون در دستور کار داریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری عنوان کرد: پرورش حلزون به جهت استفاده در صنایع آرایشی و بهداشتی از درآمدزائی و سودآوری خوبی برخوردار است.

وی بیان کرد: در خصوص پرورش حلزون با دو شرکت تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی استان گفت‌وگو و رایزنی صورت گرفته و افرادی که متقاضی فعالیت در این حوزه باشند می‌توانند با دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کار خود را آغاز کنند و در پایان یک ماه تا ۱۲ میلیون درآمدزائی داشته باشند.

عسکری عنوان کرد: در راستای مباحث دانش‌بنیان و توسعه مشاغل روستایی و عشایری با همکاری فنی و حرفه‌ای، پارک علم و فناوری و بیمه روستایی و عشایری و حوزه اقتصادی تفاهم‌نامه‌ منعقد می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1007935