vash
10 بهمن 1401 - 17:09

تروریست خواندن سپاه نشانه استیصال دشمن است

کرج- فرمانده سپاه البرز با تاکید بر ضرورت تشکیل یک جبهه واحد برای مقابله با جنگ ترکیبی گفت: برخی از اقدامات دشمنان از جمله تروریست خواندن و تحریم سپاه و فرماندهان آن، نشانه استیصال آنها است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علیرضا حیدرنیا ظهر دوشنبه در آئین اختتامیه هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان که در سالن میلاد کرج برگزار شد، گفت: دشمن از ابتدا هجمه‌های بسیاری علیه جمهوری اسلامی ایران داشته که در عرصه‌های جنگ سخت، نیمه سخت و نرم خود را نشان داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در دوران هشت سال دفاع مقدس که جنگ سخت محسوب می‌شد، جوانان غیور این مرز و بوم در دفاع از تمامیت ارضی ایران به پا خاستند و به مقابله با دشمن برخاستند، مطرح کرد: دسیسه‌های گروهک‌های تجزیه طلب، اغتشاشات، ناآرامی و آشوب‌های دشمن نیز از جمله مصادیق جنگ نیمه سخت هستند که در راستای تضعیف نظام و انقلاب صورت می‌گیرند.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز اذعان کرد: دشمن پس از ناکامی در جنگ‌های سخت و نیمه سخت، بر جنگ نرم متمرکز شد تا بتواند از این طریق به اهداف شوم خود برسد که در همین راستا، اخیراً جنگ ترکیبی را آغاز کرده است. تا پیش از اغتشاشات، جنگ نرم خیلی ملموس نبود اما پس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در این زمینه، توطئه‌های دشمن بیش از پیش آشکار شد.

سردار حیدرنیا با اشاره به اینکه در جنگ ترکیبی، اندیشه، فکر، ذهن و اراده نسل جوان و نوجوان ما مورد هدف قرار گرفته است، عنوان کرد: در جنگ سخت، دشمن مشخص است و می‌توانیم در مقابل او، آرایش جنگی به خود بگیریم، ساز و کار مربوطه را مستقر کنیم و دشمن را شکست دهیم؛ این در حالیست که در جنگ نرم، دشمن به ظاهر پیدا نیست اما اثرگذاری او بر جامعه واضح و آشکار است.

وی هویت زدایی و استحاله انقلاب اسلامی و نسل‌های ما و وارونه نشان دادن واقعیت‌های فضای حقیقی در فضای مجازی را از جمله اقدامات قرار گرفته در دستورکار دشمن دانست و بیان کرد: دشمنان در جنگ روایت‌ها و تحریف واقعیت‌ها، در بسیاری از مؤلفه‌ها از ما پیشی گرفتند؛ آنها موضوعی را که در فضای حقیقی موجود نیست، در بستر مجازی به عنوان یک واقعیت مطرح می‌کنند.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز خاطرنشان کرد: با ورود فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به زندگی مردم، دشمن به راحتی توانست بر افکار و اندیشه‌های نسل‌های ما به ویژه جوانان و نوجوانان تأثیر بگذارد. باید بپذیریم که امروز قضاوت‌های بسیاری از مردم، بر مبنای واقعیت‌های موجود در جامعه نیست بلکه بر مبنای تصویری است که دشمن در فضای مجازی نشان داده است.

سردار حیدرنیا جنگ را به معنای صف آرایی دو گروه در مقابل یکدیگر به منظور جلوگیری از تحمیل اراده دانست و اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب از فتنه‌ها و آشوب‌های اخیر به عنوان جنگ ترکیبی یاد کرد زیرا دشمن همه تلاش خود را به کار گرفته و تمام امکانات، ابزارها و عِده و عُده اش را به منظور تحمیل اراده خود به نسل ما و ضربه زدن به این نظام و انقلاب پای کار آورده است.

وی عنوان کرد: ذات دشمن، دشمنی است و نمی‌توان از او انتظار دوستی داشت اما در اتفاقات و آشوب‌های اخیر، مردم به موقع متوجه دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمن شدند. ما در این جنگ ترکیبی، بعضاً غفلت ورزیدیم اما غافلگیر نشدیم زیرا رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خویش در سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) به کرات نسبت به این موضوعات تذکر دادند.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با بیان اینکه علیرغم توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران، پیروز این میدان، نظام مقدس و مردم خوب ما هستند، تصریح کرد: برخی از اقدامات دشمنان از جمله تروریست خواندن و تحریم سپاه و فرماندهان آن، نشانه استیصال آن هاست. بدخواهان این نظام، برخی از سلبریتی های خائن، وطن فروشان، غافلین، سلطنت طلب‌ها، منافقین و … را پای کار آوردند اما ناکام ماندند.

سردار حیدرنیا با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی هاضمه بزرگی دارد و بیدی نیست که با این بادها بلرزد، مطرح کرد: با توجه به اینکه دشمنی و تهدیدات دشمنان و بدخواهان این نظام و انقلاب تمام شدنی نیست، همه ما باید در یک جبهه فرهنگی قرار گیریم و خاکریزهایی را در مقابل دشمن قرار دهیم که نتواند در موضوعات فرهنگی، اجتماعی، ادراکی و … ما نفوذ کند.

وی بر ضرورت تشکیل جبهه واحد جریانات و رسانه‌های انقلابی تاکید و بیان کرد: در روزهای اخیر، بسیاری از اقدامات ما پدافندی بود، بدین گونه که با طرح موضوعی از سوی دشمن، تمام جریانات انقلابی در مقابل او می‌ایستادند و به شبهات عنوان شده پاسخ می‌دادند؛ در حالی که باید آفندی عمل کنیم و جبهه استکبار را دچار استیصال کنیم و اجازه کوچک‌ترین تحرکی را به دشمن ندهیم.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال مقبولیت و مشروعیت زدایی از انقلاب اسلامی هستند، عنوان کرد: آنها بر روی امپراطوری رسانه‌ای خود سرمایه گذاری بسیاری کرده‌اند زیرا قصد تأثیرگذاری بر جوانان و نوجوانان ما را دارند و به همین دلیل، افکار، اندیشه‌ها و اراده این نسل را مورد هدف قرار داده‌اند.

سردار حیدرنیا با تاکید بر اینکه ما نباید اجازه دهیم دشمن به راحتی، فکر، ذهن و اندیشه جوانان ما را تسخیر کند، افزود: جوانان خوش فکر، خلاق، با ذوق و استعداد، هنرمند، باسواد و حکیمی در حوزه رسانه داریم که با بهره گیری از ظرفیت‌های آنها می‌توانیم اقدامات بزرگی را رقم بزنیم. خبرنگاران به عنوان افسران جنگ نرم، به دلیل قابلیت تأثیرگذاری در جامعه، در عرصه جهاد تبیین، وظیفه سنگین و خطیری را بر عهده دارند.

وی ضمن درخواست از اصحاب رسانه جهت انعکاس دستاوردهای بزرگ نظام و انقلاب، خطاب به خبرنگاران بیان کرد: کنشگری فعال و مطالبه گری درست و به حق شما موجب پیشرفت و ترقی کشور می‌شود. شما باید زبان گویای مردم و طرفدار آنها باشید و کم کاری‌ها و نقاط ضعف موجود را فریاد بزنید اما در عین حال، اقدامات و فعالیت‌های خوب و اثربخش را نیز منعکس کنید.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز یادآور شد: با تشکیل یک جبهه واحد برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمنان، قابلیت شکست آنها را خواهیم داشت. در صورت هم افزایی مسئولین، اصحاب رسانه و مردم، ظرفیت‌های ما به مراتب بزرگ‌تر و رفیع‌تر از تهدیدات دشمن خواهد بود؛ فراموش نکنیم که ما قوی‌تر از دشمن هستیم و ثابت کرده‌ایم که در هر میدانی که هم افزا وارد شده‌ایم، دشمن را به عقب رانده‌ایم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1008141